Časté noční vstávání u 10měsíčního dítěte

Dobrý den, paní doktorko, mám 10měsíční dceru, která se zhruba již měsíc budí každou hodinu, někdy častěji v noci. Někdy jí stačí dát pouze dudlík, jindy se zase napije čaje, ale většinou je třeba vzít ji do náručí a ponosit, než znovu usne. Spí jen v náručí, pokud ji položím vedle sebe na postel, budí se… Někdy ale ani to nezabere a pak brečí a nemůže usnout... Do nedávna mi spala v noci tak, že se budila pouze jednou, dvakrát (z toho jednou jsem ji krmila). Spala ve své postýlce s námi v ložnici. Teď již dávám jen čaj. I když jsem ji v noci nakrmila, přesto se stále budila. Předpokládám, že z hladu to neni. Též spánkový režim přes den se jí změnil. Spala dopoledne i odpoledne hodinu, usínala sama v houpacím křesílku. Teď již měsíc spí pouze 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne. Pokud spí doma, tak se musí zásadně unosit. Stejně usíná i večer. Pouze unošením. Spaní v kočárku je také max. na 20 minut, ne vždy mi ale usne, někdy během 5 minut začne brečet a nepodaří se mi ji uklidnit, takže jedeme domů. Problém se spaním jsme měli již v jejích 3 měsících. Trvalo to zhruba 4 měsíce. To byla ještě kojená, pouze večer před spaním dostávala UM. Ze zoufalství jsme se pokusili aplikovat na spaní metodu podobnou Estivilově metodě, ale po 14 dnech jsme to vzdali. Bylo to různé, někdy byla schopná usnout sama rychle a v noci se tak často nebudila, někdy ne. Zhruba po těch 3 měsících se to zlepšilo, nevím, zda metoda na to měla nějaký vliv. Každopádně tuto metodu již zkoušet nechceme znovu. Co se týká stravy, tak je již 3 měsíce plně na UM, mléko jí chutná, vypije 230 ml. Příkrmy dáváme od jejích 6 měsíců. Ráno, večer má mléko, v poledne maso-zeleninový příkrm a odpoledne různě jogurt, ovoce, kaši… Zuby zatím žádné nemá. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Neklidné spaní může být skutečně důsledkem prořezávání zubů, dětem se běžně zoubky prořezávají od 6. měsíce, některé děti mají prořezávání opožděné, a potom se jich prořezává i několik najednou, a to způsobuje velký neklid. Může to být i důsledek změny ve vývoji - zkuste Pyridoxin 1x denně 1/2 tbl.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Časté noční vstávání u 10měsíčního dítěte - diskuze


Časté noční vstávání u 10měsíčního dítěte - poradna

problém komunikace v kolektivu u dítěte

| Pavla30 | dnes, 20:42
Dobrý den,

můj čtyřletý syn se doma chová zcela normálně. V rodině máme ještě dvouletou dceru a pětiměsíční miminko. Jeho vztah k nim je podle mého názoru zdravý. Povahu má ale takovou, že v cizím neznámém prostředí stojí a kouká, nereaguje na dotazy ostatních lidí ani dětí. Na dětském hřišti se drží spíše stranou a je v roli pozorovatele. Osobně bych tomu dala čas, že po společenské stránce určitě dozraje. Chápu jeho pocity nejistoty v kontaktu s novými lidmi, protože já i manžel jsme spíše introverti a nevyhledáváme společnost mnoha lidí. Problém však nastal ve školce, kam syn chodí na pět hodin denně a už dva měsíce tam jen stojí a kouká, do hry se nezapojí, s dětma nekomunikuje, s učitelkou se ale baví. Sám si nedojde na záchod (občas se i počůrá), neobleče se, i když to všechno umí. Říká mi, že se stydí si říct, že se stydí před dětma. Do školky chodí rád, není problém při loučení, říká, že má paní učitelky rád. Už 14 dní mi říká, že na záchod chodí sám a že se i sám obléká, ale dnes jsem se od paní učitelky dozvěděla pravý opak. Syn mi tedy začal říkat asi to, co chci slyšet a z čeho jsem měla radost, vymýšlel si.... paní učitelka sama neví, jak syna zapojit do hry a zabavit nějakou hračkou, s ničím si nechce hrát, nic ho nezajímá, ani venku, jen stojí a kouká. Mám obavy, jak ho ostatní děti ve školce budou přijímat do budoucna. Mám několik kamarádek s podobně starýma dětma a s těma je syn kamarád, rád si s nima hraje, povídá, těší se na ně, běhá. Budu ráda za jakoukoli radu, jak se synem pracovat a jak spolupracovat se školkou. Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce