Venkovní vycházky

Dobrý den, jsem maminka 4 týdenního chlapečka. Byli jsme na kontrole u naší paní doktorky po 14 dnech od narození a ta mi stále tvrdí, že je možné jít s dítětem ven až od 3 kg. Byli jsme se vážit 12. 11. a malý měl 2700g. Za 2 týdny od minulého vážení přibral tedy 300g (v porodnici nás pouštěli s váhou 2400g). Je to tedy vážně nutné být s ním stále doma a nejít se alespoň na chvíli vyvětrat ven? Malý i špatně usíná, myslím si, že kdybychom šli čas od času ven, že by spal lépe. Děkuji za odpověď. Martina Chudárková.

Odpověď

Opravdu se doporučuje vycházet s dítětem v chladných měsících od 3 kg, ale při váze 2700 gr. bych 2x denně krátkou procházku povolila.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Venkovní vycházky - diskuze


Venkovní vycházky - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce