Večerní usínání

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně večerního usínání. Mám chlapečka 22 měsíců. Již jako miminko měl problém s usínáním, ale časem jsme zavedli určitá pravidla a začal spát. V poledne usne bez problémů, ale přijde večer a posledních 14 dní chodí spát s hysterákem. Nechce do postýlky, v postýlce stojí, brečí, až se kolikrát zakucká, a to jsem u něj jako vždy, nic se nemění. V poledne spí zhruba od 12 do 14 az 14,30 a v noci ho dáváme spát ve 20 hod. Myslím, že ani zuby nic ho netrápí, ale opravdu nechce ani do postýlky a tam dělá scénu. Už jsme se vystřídali v uspávání s manželem, ale nic nezabírá, čím víc na něj mluvíme, tím víc se hysterie stupňuje. V noci se stále budí na mléko. Mohli byste mi poradit? Děkuji MK

Odpověď

Období po 18. měsíci věku je přechodové ve vyzrávání mozkových funkcí, děti bývají více fixovány na rodiče. Při uspávání na něj nemluvte, pochovejte ho a položte do postýlky, několikrát opakujte, postupně pochopí, že ho neopustíte, a že ke spánku je jeho postýlka. Noční buzení 1x na mléko lze tolerovat. K podpoře vyzrávání mozkových funkci můžete nasadit Pyridoxin, 1xdenně 1/2 tbl.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Večerní usínání - diskuze


Večerní usínání - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce