Zápach z pusinky

Dobrý den paní doktorko, mojí dcerce (9 měsíců) již přes týden strašně smrdí z pusinky. Je to takový chemický štiplavý zápach. Nejdříve jsem si myslela, že by to mohlo být dudlíky, tak jsem je vyhodila a koupila nové. Jenže to nepomohlo. Nejvíce je to cítit po probuzení, ale někdy i hodně během dne (dudlíky má jen na spaní). Zoubky má dva od 4. měsíce a ty každý den 2x čistíme (1x pastou Elmex pro děti, podruhé vodou). Do stravy jsme nic nového nezaváděli, dítko se chová normálně. Nevíte, čím by to mohlo být? Třeba prořezávajícími se zoubky? Měla bych navštívit dětskou doktorku?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Určitě je v tomto případě vhodná návštěva Vašeho dětského lékaře. Může to souviset s přechodným zápachem ze zažívacího traktu, s infekty nosohltanu, ale také se může jednat v krajním případě o metabolické onemocnění, proto je vhodné, aby lékař provedl potřebná vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Zápach z pusinky - diskuze


Zápach z pusinky - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce