Délka působení injekční antikoncepce, otěhotnění po vysazení injekce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - vysadila jsem injekce a včera jsme s manželem měli nechráněný sex. Pan doktor říkal, že po injekcích se menstruace může dostavit i za půl roku. Teď nevím, kdy budu mít ovulaci. Mám koupenou tabletu proti otěhotnění postyku, mám ji raději použít? Třetí dítě opravdu nechceme. Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, nevím, o jaké injekce se jedná (předpokládám že Depo-Provera). Efekt Depo Provery lze očekávat 3 měsíce po aplikaci. Nevím, kdy Vám byla poslední dávka aplikována, proto těžko odpovědět. Pokud je to ale déle než 3 měsíce, pak je tedy otěhotnění samozřejmě možné.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Délka působení injekční antikoncepce, otěhotnění po vysazení injekce, Depo-Provera - diskuze


Délka působení injekční antikoncepce, otěhotnění po vysazení injekce, Depo-Provera - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce