Chemické filtry - škodí dětem?

Proč jsou pro děti škodlivé chemické filtry?

Odpověď MUDr. Silvie Rafčíková, MBA, Kožní lékař ONLINE:

Ve zkratce chemické filtry se vstřebávají do kůže a trvá jim cca 30 minut než se zaktivují a začnou plnit svoji funkci. Na slunce po natření můžete jít až po půl hodině! Je bezpečný pro děti od 2 let se zdravou pokožkou. Děti a dospělí s nemocnou kůží (ekzém, lupus, kopřivka, ..) by měli aplikovat filtr s minerální složkou. Dětem chemické filtry vyloženě neškodí, ale nejsou vhodné do 2 let pro rozvíjející se imunitní systém a jeho možné interakce s vstřebávajícími se chemickými filtry v dětské kůži.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Chemické filtry - škodí dětem? - diskuze


Chemické filtry - škodí dětem? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce