9měsíční dítě se často budí na kojení

Dobrý den, paní doktorko, mám 9měsíčního chlapečka, který do 4. měsíce v noci hezky spinkal (od 19 hod cca do 5 hod ráno). Od té doby se ale začal v noci budit na kojení asi 3x za noc. Pediatr nejdříve říkal, že mám vše podřídit potřebám dítěte, teď ovšem otočil a říká, že kojení v noci mám zrušit. Mám mu prý dávat jen vodu. Zkouším to cca 3 dny, maličký je velmi podrážděný, plakal v noci i 2 hodiny v kuse. Přítel mi s nočním nabízením vody (dle rad pediatra, aby mě maličký necítil a neviděl) nepomáhá, ale ještě více mě po tom pláči kritizuje, že mám rozmazlené dítě a že je to mojí špatnou výchovou .Snažím se řídit nejen radami pediatra, ale také potřebami svého dítěte a nemyslím si, že jej rozmazluji, pokud mám pocit, že je dítě hladové a dám mu nakojit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Noční kojení starších dětí bývá nejčastěji spojeno s neklidem při prožezávání zubů. V tomto případě nelze ničím kontakt s matkou dítěti nahradit. Musela byste násilně přestat v noci kojit. Je otázka, zda je toto řešení vhodné, zvláště pokud přispívá k Vaší rodinné nepohodě. Co bych tedy doporučila? Zkusit dítě uchlácholit a pochovat. Stav se nezklidní čajem ani vodou. Dítě si žádá Váš kontakt. Pokud bude nevyhnutelné, situaci nehroťte a nakojte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

9měsíční dítě se často budí na kojení - diskuze


9měsíční dítě se často budí na kojení - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce